Verbum

Replica Watches Best Replica Watches www.timepiecebuy.me

 

 

 

Maluj, ciesz się swoją wolnością, zrób sobie wolne od stresów, obowiązków, wszystkiego co "musisz". Farbami, pastelami, pędzlem na płótnie wyrazisz swoje odczuwanie, emocje. Stworzysz własne tematyczne obrazy. Będziesz bliżej siebie. Zapraszam na wspólne malowanie. Szczegóły prześlę mailem, są też na stronie www.verbum.pl w zakładce Vedic Art .

Nie musisz "umieć" malować, to i tak jest w Tobie.
Spotkamy się w Kątach Bystrzyckich. Pracownia jest miejscem, w którym odbywająsię różne zajęcia a teraz kolej na Vedic Art

Koszt warsztatów to:800,-zł  w tym materiały. Noclegi wraz z wegetariańskim wyżywieniem trzeba zamawiać dodatkowo. Miejsce warsztatów na stronie

www.verbum.pl

Konieczne są informacje o uczestnictwie w warsztatach. Przedpłata 300zł do15 maja. Konto podam po otrzymaniu zgłoszenia:mailem, za pomocą formularza ze strony lub telefonicznie 501 796 380.

 

 

 O warsztatach słów kilka

 

poznasz własne twórcze możliwości, rozwiniesz kreatywność i intuicję. Przez 4 dni zajęć poznasz 17 zasad Vedic Art i namalujesz je. Odnajdziesz je w swoim życiu i zobaczysz jak one pracują.

       Zasady Vedic są bardzo bliskie życiu i są z nim związane. Zadasz sobie pytania ...  staniesz się bardziej świadomy. To co powstanie jako obraz na płótnie będzie odpowiedzią na pytanie co czuję, czego pragnę? To co czujesz jest obrazem myśli - poznasz w ten sposób swoje myśli (ukryte przekonania) ale przede wszystkim zobaczysz własne piękno, piękno swojej duszy. Są to bardzo twórcze i radosne warsztaty. Znacznie wzrośnie poczucie własnej wartości i zobaczysz nowe możliwości w życiu. Poczujesz, że jesteś twórcą odpowiedzialnym za to co tworzysz. Poczujesz wolność.

Możesz nie mieć pojęcia o malarstwie - pamiętaj jednak, że jako dziecko każdy z nas rysował, malował... teraz to sobie tylko przypomnisz. 

  

Co potrzebujesz aby malować na warsztach:

 

·       grubszy papier lub brystol – 5 arkuszy

·      płótno zagruntowane 11 sztuk o różnych wymiarach - mogą to być podobrazia lub blok gruntowanych płócien,  karton przystosowany do akryli  

·        farby jakimi  chcesz malować -  plakatowe, tempery,  akrylowe (olejne twardnieją zbyt długo i są mniej polecane). Możesz zaopatrzyć się w sklepie dla plastyków w podstawowy zestaw farb. Malujemy sporo więc pojemność tub minimum 20 - 40 ml.

·        pędzle różnej grubości 4 - 5 szt.  

Jeśli nie chcesz robić zakupów to możesz skorzystać na miejscu z arkuszy papieru lub tektury.

 

 

 

Jak odnalazłam  Vedic Art

Pracowaliśmy z Andrzejem nad nowym ćwiczeniem na nasze warsztaty. Zawsze najpierw testujemy na sobie - jak to działa. Robimy to równie szczerze jak osoby, które przychodzą na nasze spotkania. Stanęłam przed pytaniem: co tak na prawdę chciałabym robć aby sprawiło mi radość, lekkość i było ekscytujące dla mnie samej.

Odpowiedziałam:"chciałabym malować".

Takie zwyczajne krótkie zdanie... i stało się. Tak, zamanifestowało się moje marzenie. Teraz maluję i czuję, że moje spotkania z ososbami, które uczestniczą w warsztatach czy spotkaniach indywidualnych z innych dziedzin są pełniejsze, mniej napięte i mniej stresujące.

Malarstwo jest dla mnie odkrywaniem świata, który uwolnił się we mnie i dla mnie i który jest piękny. 

Obrazy maluję sercem i duszą. Nie jest to malarstwo oparte na akademickiej wiedzy z tego zakresu. Korzystam z własnej wiedzy i intuicji. Maluję co chcę i jak chcę. Używam materiałów całkowicie dowolnych. Jestem niczym nieskrępowana - żadnymi technikami. To kolor wybiera mnie, nie projektuję zazwyczaj tego co chcę malować. Staję przed sztalugą i ręka sama wie co robić. To cudowne uczucie nieograniczoności odkryło we mnie nowe możliwości, otworzyły się nowe pokłady, do których nie pozwalałam sobie do tej pory dotrzeć.

Wszyscy jesteśmy twórcami - także własnego życia. Na płótnie można to poczuć , nadać kształt i kolor jaki chcemy. Może to być widok promienny, pełen barw i światła - jeśli tylko zechcemy.

Wprowadziliśmy na warsztatach "Duchowego spa" malowanie mandali - na II stopniu. Po nich utworzyła się grupa, która chce malować - spotykamy się 1x w miesiącu, w pierwszy poniedziałek miesiąca, i wspólnie tworzymy.

Ja natomiast  dzielę się  zasadami Vedic Art na warsztatach. Polecam terminy - w "Kalendarium" na naszej stronie VERBUM.

 

 

     Obecnie mam uprawnienia formalne do nauczania zasad Vedic Art.  Mam przyjemność należeć do grona nauczycieli - nazwanych trafniej  przewodnikami.  Prezentowane ponizej obrazy są wykonane na podłożu z płótna bawełnianego lub na kartonie, akrylem z wykończeniem werniksem.

Obrazy Vedic Art emanują szczególną energią - balansują otoczenie, harmonizują i wprowadzają ład w przestrzeń fizyczną i duchową. Aktywizują energię i witalność, rozbudzają samoświadomość i integrują. Wspaniale pracują w otoczeniu człowieka - w domu, w biurze, w instytucjach, szkołach, przedszkolach.

 

Zainteresowanych kupnem tych obrazów proszę o kontakt. Wykonuję także obrazy na osobiste zamówienie - wówczas proszę o podanie imienia i nazwiska oraz daty urodzenia osoby, dla której będzie przeznaczony.

 Każde zamówienie traktuję jako umowę o dzieło.

 

 Malowane życie

         Jest wiele sposobów, z których mamy obecnie możliwość korzystać aby podnosić własne wibracje, sposobów, które nas odblokowują i otwierają na własne piękno, które uzdrawiają nasze relacje. Jednym z nich jest Vedic Art – malowanie intuicyjne. W czasie malowania jesteśmy w kontakcie z pełnią, której doświadczamy poznając 17 zasad. Przechodząc I stopień uczymy się ich a na II stopniu ugruntowujemy zasady. Nie przekazujemy ich osobom, które nie przeszły doświadczania każdej z nich. Dlaczego? Aby dać sobie możliwość kreatywnego wyrażania tego co niosą. Zgodzisz się z pewnością, że czym innym jest opowieść o smaku dojrzałej brzoskwini a czym innym jest rozkoszowanie się jej aromatem i soczystym smakiem miąższu. Podobnie możesz opowiadać o miłości ale żadne słowa nie oddadzą doświadczania jej.
       Zasady Vedic nie są wydumane, są realnie powiązane z życiem. Uświadamiasz sobie w jakim jesteś miejscu we własnym życiu, czego ci brak i masz okazję do zmiany. Przekonujesz się, że nie musisz tkwić w miejscu, które uwiera, że może być inaczej. Tak jak jesteśmy twórcami naszych obrazów tak samo tworzymy nasze życie . Sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje dzieła – w obu przypadkach. Aby to poczuć, uznać i znaleźć drogę do radości i pokoju w życiu przerabiasz każdą zasadę. Żaden obraz nie pochodzi z intelektu. Są to dzieła z poziomu duszy. Możesz to zobaczyć i będziesz tym zaskoczony.
Obrazy tworzone, a właściwie odtwarzane, z poziomu umysłu są inne. Mają inne wibracje. Nie oceniamy powstałych w czasie warsztatów obrazów, nie interpretujemy. Sam proces ich powstawania nadaje im głębi, jest autentycznym przeżywaniem każdej z nich. Obraz może być bardzo prosty ale dla jego twórcy ma ogromne znaczenie. Tam jest cząstka życia. Na początku procesu powstające obrazy mogą pokazywać trudne doświadczenia, wywoływać silne emocje.
Vedic Art nie nazwałabym metodą. Jest to proces indywidualnej przemiany. Nabieramy mocy która pomaga nam tworzyć życie jakim chcemy aby było. Używana na co dzień logika, analizowanie zdarzeń uruchamia lewą półkulę mózgową - malarstwo prawą. Stajemy się więc twórczy nie tylko na płótnie ale w życiu. Prawa półkula zaczyna pracować, zaczynamy być bardziej kreatywni, widzimy, że to co było „niemożliwe” staje się możliwe. Mamy odwagę do zmian.

Nie jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych ale chciałam spróbować malarstwa akademickiego, poznać zasady, którymi rządzi się ten sposób malowania. Wzięłam udział w małym kursie malarstwa. Kurs i prowadzący przygotowane były znakomicie – pod każdym względem. Było to dla mnie ciekawe doświadczenie. Po 4 godzinach malowania wychodziłam zmęczona. Wracałam do domu i chciałam odetchnąć. Kiedy maluję w procesie Vedic Art czas przestaje istnieć, nie czuję zmęczenia. Uwalniają się emocje i otwiera serce.

     Życie i normalny dzień pracy ma swoje prawa. Trzeba zająć się wieloma rzeczami, załatwić sprawy, rachunki, telefony. Przychodzi też czas na malowanie. Przestrzeń na to trzeba dać sobie samemu. Nikt nam nie zorganizuje dodatkowego czasu, nie stworzy okoliczności.
Odkrywanie siebie w obrazach jest nie tylko dla nas uzdrawiające ale i dla naszego otoczenia. Piękniejemy i to widać w obrazie. Interesujące też jest to, że osoby, które nigdy przedtem nie malowały teraz tworzą obrazy, które ich samych zadziwiają.

 

Oto kilka przykładowych prac, które powstały w czasie warsztatów. Wszystkia namalowane w zgodzie z Zasadami Vedic Art. Możesz je zamówić i nabyć.  Zapytaj o szczegóły: kczajka@verbum.pl

 

 

1. 

Tytuł: TANIEC SZAMANA

Akryl na płótnie 30x40 cm. Zanurza w magiczny klimat energii, aktywizuje świat nieznanego . Rama drewniana srebrzysta, dobrana do kolorystyki obrazu.

 

  

2. 

Tytuł: MOC

Akryl na płótnie 40x60cm. Obraz doenergetyzowuje, pobudza witalność i łatwość podejmowania działań.

    

 

3.

Tytuł: PRZEBUDZENIE

Akryl na płótnie 40x60cm. Obraz otwiera umysł i serce na inne wymiary, emanuje spokojem

 

 

 

 4.

Tytuł: DROGA

 Akryl na płótnie 40x60 cm. Obraz wspiera w pozytywnym spojrzeniu na trudne związki, obdarza zaufaniem do życia

 

 

 

 5.

Tytuł: TWORZENIE

Akryl na płótnie 40x50cm. Obraz o silnej energetyce. Korzystnie wpływa na podejmowanie decyzji, dodaje odwagi

 

 

 

 6.

Tytuł: UŚMIECH

Obraz namalowany pastelami olejnymi. Pomaga transformować gniew, złość - w uśmiech. Wymiary 40x50 na kartonie

 

 

7.

Tytuł: INTEGRACJA CIENIA

Akryl na płótnie 40x40cm. Obraz  szczególnie korzystny przy stosowaniu narzędzi Radykalnego Wybaczania i podnoszeniu samooceny

 

 

 

8. 

Tytuł: PODRÓŻ

Akryl na kartonie 25x40cm. Obraz emanuje energią odwagi, pobudza witalność i obdarza optymizmem

 

 

9. 

Tytuł: RADOŚĆ ISTNIENIA

Akryl na płótnie 50x70. Nastrój obrazu przybliża do natury, wprowadza dobre orologi replica samopoczucie i pozytywną energię.

 

 

 

10.

Tytuł:PODRÓŻ

Akryl na płótnie 40x40. Bezpieczna podróż przez tunel czasowy 

 

 

11.

Tytuł: POGODNA CISZA

Akryl na kartonie 30x45cm. Tajemniczy, wibrujący złotą energią rozkwitającego życia

 

 

 

 

 

 

 

powrót do menu
copyright©Verbum realizacja: intellect.pl